Меню Закрити

Аюрведа

  Аюрведа це — найстаріша з усіх відомих систем медицини, яка збереглась до наших часів. Походить з Південної Азії та нині практикується  як традиційна, так і альтернативна медицина. ЇЇ назва складається з двох коренів однієї з найстаріших мов світу – санскриту: “аюх” (довге життя) и “веда” (знання).

Виникнувши більше 5000 років назад, Аюрведа була докладно описана і використовувалась святими мудрецями, які заклали фундамент ведичної цивілізіції в Індії та сформулювали основні принципи життя в філософські системи. Аюрведа набула популярності в шостому віці до н.е, принесена в Тібет, Китай, Монголію, Корею, Шрі-Ланку буддійськими монахами, які подорожували.

Головною книгою знань є ВЕДИ. Особливо четверта – Атхарваведа – кінцева письмова фіксація якої відноситься приблизно до першого тисячоліття до н.е. Ще відомі трактати по аюрведі, які дійшли до нас -“Чарака самхіта” и “Сушрута самхіта“, які присвячені терапії (внутрішнім хворобам) і хірургії відповідно. “Аштанга хрідаям” – це скорочений запис раніше записаних текстів, які були створені приблизно тисячу років назад. Це базові знання по Аюрведі в тому виді, в якому вона практикується сьогодні.

Йога і Аюрведа тісно пов”язані між собою, так як в основі є система всестороннього знання про здоровий спосіб життя і світогляд. У цій системі важливе місце посідає профілактика хворіб, опис правильного способу життя, гармонізація з природою.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *